Koncert Báry Basikové s klavírním doprovodem

Úvod / Novinky / Koncert Báry Basikové s klavírním doprovodem
Koncert Báry Basikové s klavírním doprovodem

V pátek 15.9.2023 v 19 hodin proběhne v evangelickém kostele v Bohumíně koncert Báry Basikové s klavírním doprovodem profesora Luboše Přibyla. Po koncertu bude následovat autogramiáda zpěvačky. Vstupné bude stát 490,- Kč, místa v zadní části kostela budou za 390,- Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v našem obchodě Hudební nástroje Bohumín, Na Úvoze 372 v Bohumíně Záblatí. Kontaktní telefon je 724 643 584.
Výtěžek koncertu bude určen na opravu režného zdiva fasády kostela.

Srdečně zveme!


V 80. letech začala zpívat se skupinou Martina Němce Precedens, se kterou vydala i svou první desku Doba ledová. Z té doby pochází hity jako např. „Dívčí válka“, „Už se za zlým jejím stínem“ nebo „Doba ledová“. V tomtéž roce vychází i dvojalbum skupiny Stromboli Michala Pavlíčka, na kterém se Basiková sešla ještě např. s Vildou Čokem. Spolupráce Basikové a Pavlíčka přinesla např. hit „Villa Ada“.

Basiková se objevila i na dalším albu Shutdown z roku 1989, které byla natočeno v angličtině. Roku 1988 vychází druhé elpíčko Precedensu s názvem Věž z písku. To ale na rozdíl od debutu Doba ledová nebylo postaveno jen na Basikové, stejně jako i třetí deska Pompeje.

V roce 1991 vychází první sólové album pod prostým názvem Bára Basiková, na kterém se sešlo mnoho muzikantů, např. David Koller, Lešek Semelka nebo Michal Pavlíček, kteří přispěli i autorsky. Deska přinesla hit „Souměrná“. V tomtéž roce se fanoušci Precedensu dočkali vydání archivních nahrávek této skupiny z 80. let, na nichž se s Basikovou podílel Jan Sahara Hedl, spoluzakladatel Precedensu.

Na počátku 90. let byla založena skupina Basic Beat, kterou vedl Martin Němec z Precedensu. Ta Basikovou doprovodila i na následujícím albu Viktorie královská, minidesce 60tá a koncertu Bára Best Basic Beat Live, který plodnou spolupráci zakončil. Z tohoto období pochází úspěšný singl „Soumrak Bohů“ nebo předělávky typu „Bossa Nova“ či „Pane, vy jste vdova“.

V roce 1996 přichystala Basiková pro posluchače překvapení v podobě temného a syrově rockového alba Lhát se musí, k němuž si napsala i většinu textů. Ale úspěchu předchozích alb nedosáhlo.

Po dvou letech přišel na trh projekt Gregoriana s latinskými texty a v rádiích zabodovala především píseň „Veni Domine“. O rok později Basiková přichystala pokračování s názvem Nová Gregoriana, kde vsadila už i na české texty, kterými přispěl např. Lou Fanánek Hagen.

Od roku 1994 se Basiková počínaje Jesus Christ Superstar začala věnovat muzikálům a účinkovala mj. ještě v Rusalce, Kleopatře nebo Johance z Arku.

K Precedensu a písničkám Martina Němce se znovu vrátila až v roce 2005 a přichystali společně album Aurora. V roce 2012 oslavila skupina 30 let vydáním výběrového alba Precedens – 30 let. Uskutečnily se také exkluzivní koncerty v Brně, Karlových Varech a Praze (v Paláci Akropolis, záznam natáčela Česká televize).

V prezidentské volbě 2013 výrazně podporovala kandidaturu Karla Schwarzenberga, po jeho porážce rozeslala přátelům následující SMS: „Milí přátelé a kamarádi. Nemám facebok, tak vám posílám sms. Dnešní tragickou událost jsem obrečela, je mi strašně. Nechci tady žít a vychovávat svoje dítě. Objevila jsem lásku a pochopení v jiné zemi, a pokud to bude jen trochu možné, odejdu tam. Navždy. S láskou vaše Bára Basiková“.[1]

Dne 6. září 2013 vydala po dvanácti letech nové sólové album nazvané Belleville.

Koncert připomínající 30 let skupiny Stromboli doprovodil koncert v pražské O2 Areně 4. 12. 2014.

Další sólové album s názvem Slzy vyšlo 20. dubna 2018. Křest CD se uskutečnil 21. května 2018 v Národní kavárně, kmotrem se stal Matěj Ruppert.

Bára Basiková produkovala a podílela se dramaturgicky na albu Černá zpěvačky Nadi Válové, na CD nahrály také společný duet Vidíš tu hvězdu? Na desce se autorsky podíleli Michal Horáček, Petr Hapka nebo Ivan Hlas. Album Černá vyšlo 17. května 2019.

Koncertní šňůru se Stromboli v původním složení odzpívala Basiková od července do října 2019 v České republice i na Slovensku.

Nouzový stav vyhlášený vládou 12. března 2020 kvůli pandemii onemocnění covid-19 v Česku znemožňuje Báře Basikové uskutečnit naplánované koncerty a vystoupení. Proto začala psát blog s názvem Když skočíš, já taky... (články z blogu by měly vyjít knižně), napsala scénář pro seriál, pomáhá v domově pro seniory a vyučuje soukromě zpěv.

Koncertní turné se skupinou Stromboli, které se mělo uskutečnit v létě 2020, bylo přesunuto na rok 2021.

Bára Basiková se vrátila na pódia po nucené přestávce 25. června 2020 Koncertem v pražském Divadle Broadway.

Sdílet na sociální služby:    

  O nás

Naším hlavním cílem a snahou je vaše radost z hudebního nástroje, který nemusíte jít druhý den reklamovat, ale který vám bude sloužit dlouhou řadu let. Spokojený zákazník je naší nejlepší reklamou a to, že se k nám vrátí a doporučí nás dále, je i smyslem a prostředkem pro úspěšný rozvoj našeho podnikání.

  Novinky E-shopu
  Rychlý kontakt
  Hudební nástroje

Ing. René Paciorek
Na Úvoze 372
735 52 Bohumín - Záblatí

+420 724 643 584
 
  www.hudebni-nastroj.cz